СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Талибанците презедоа одговорност за нападот на домот на министерот, во Кабул нови експлозии

Талибанците презедоа одговорност за синоќешниот напад на резиденцијата на актуелниот авганистански министер за одбрана во Кабул, во кој осум лица загинаа, а над 20 се повредени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close