СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Талибанците предупредија ако САД го одложат повлекувањето ќе има последици

Талибанците денеска предупредија дека евентуалната одлука на САД за продолжување на рокот за повлекување на своите војници од Авганистан, кој истекува на 31 август, ќе има последици.

Back to top button
Close
Close