Svet.SlajderСветСвет.Портал

Талибанците освоија уште две области во Авганистан

Над десетина припадници на провладините сили се убиени во текот на ноќешните судири, додека неколку други се ранети, за ДПА изјави пратеникот Керамудин Резазада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close