СветСвет.Слајдер

Талибанците нападнаа канцеларија на ОН во Авганистан

Талибанските борци ја нападнаа канцеларијата на мисијата на ОН во Авганистан, Херат, изјави портпаролот на авганистанското Министерство за одбрана Фавад Аман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close