СветСвет.Слајдер

Талибанците ги предупредуваат соседите на Авганистан

Талибанците денеска ги предупредија соседите на Авганистан да не им дозволуваат на САД да градат бази на нивните територии, наведувајќи дека нивните борци, доколку е потребно, ќе реагираат на „толку историска грешка“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close