0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Талибанците ќе продолжат со „борби и џихад“ се додека во Авганистан има странски војски

Останувањето на војниците по 14 месеци, без разлика дали се американски или НАТО, ќе значи продолжување на окупацијата на Авганистан, рече на прес-конференција Сухаил Шахин, член на преговарачкиот тим на движењето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close