СветСвет.Портал

Талибанците бараат оставка на авганистанскиот претседател

Радикалните талибанци сметаат дека за мир во Авганистан и прекинот на огнот е неопходно формирање нова влада во земјата и оставка на претседателот Ашраф Гани.

Back to top button
Close
Close