СветСвет.Портал

Талибанците бараат од САД да се повлечат од Авганистан согласно договорот

Талибанците денеска ги повикаа американските власти да го почитуваат договорот потпишан во Доха, кој подразбира целосно повлекување на американските војници од Авганистан до мај, додека новата администрација на САД моментно ја преразгледува таа одлука за повлекување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close