Политички партии

Талески: Инвестираме во унапредување на условите за работа во МВР, обебзедуваме ред, правда и дисциплина на секое ниво

Ред, правда и дисциплина на секое ниво, се начелата од кои се води Владата предводена од СДСМ. Активно се работи на подобрување на условите за работа на припадниците на Министерството за внатрешни работи, што придонесува за зголемена ефикасност во превенцијата и откривањето на законски прекршоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close