ЕвропаЕвропа.Портал

Таксите на англиските универзитети се зголемуваат за студенти од ЕУ од идната учебна година

Студентите од земјите-членки на ЕУ кои сакаат да студираат на универзитет во Англија, ќе мора да платат повисоки такси од почетокот на учебната 2021-2022 година поради брекзит, соопшти британската Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close