0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Osmani – Buçkovski: Me përpjekje të përbashkëta të gjendet zgjidhje e cila do ta zhbllokojë procesin evropian

– Qëllimi ynë është që të përkushtohemi në zbatimin e Marrëveshjes me Bullgarinë përmes emërimit të përfaqësuesit special dhe me përpjekje të përbashkëta të gjejmë zgjidhje e cila do ta zhbllokojë procesin evropian të shtetit, ndërsa do të jetë në frymën e vlerave evropiane me respektim të plotë të dinjitetit tonë. Kjo sot ishte theksuar në konferencën e përbashkët për media me shefin e Diplomacisë Bujar Osmani dhe përfaqësuesit të ri special të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për Bullgari, Vllado Buçkovski, të cilët paraprakisht kishin takim në MPJ.

Back to top button
Close
Close