0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritBallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëPolitikë

Kosova dhe Maqedonia e Veriut do ta përforcojnë partneritetin

Ambasadorja e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Shpresa Jusufi, në takimin e sotëm me nënkryetarin e Qeverisë së Kosovës, I angazhuar për eurointegrime, zhvillim dhe dialog, Besnik Bislimi deklaroi se “Kosova po bëhet partnere e rëndësishme e Maqedonisë së Veriut, sin ë fushën e ekonomisë dhe tregtisë, ashtu edhe në rrugën e integrimit në Bashkimin Evropian”.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close