0_Maqedoni.Portal0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Takim i Dimitrovit dhe Osmanit me Lajçakun: Tregimi evropian i Maqedonisë së Veriut shembull për shtetet e tjera të rajonit

Perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut, marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë, iniciativat rajonale dhe pritjet për periudhën e ardhshme, ishin temat kryesore të takimit të sotëm në Bruksel të zëvendëskryeministrit të angazhuar për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani me përfaqësuesin special të BE-së për Ballkanin Perëndimor dhe dialogun Prishtinë - Beograd.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close