0_Магазин.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталСцена

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

Новиот албум на гитаристот Влатко Стефановски „Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува соработката со дискографска куќа „Croatia Records“, ќе биде објавен утре, 20 -ти ноември. На новиот албум Влатко Стефановски е придружуван од подмладеното Трио. Во нова ритам секција членуваат басистот Иван Кукиќ, како и неговиот син Јан Стефановски на тапани. 

Back to top button
Close
Close