БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тадиќ ќе го бојкотира српскиот Парламент, Сергеј Трифуновиќ нов лидер на ПСГ

По двомесечните масовни граѓански непартиски протести во Белград и другите градови во Србија, од кои беше упатен повик до опозицијата да предложи јасен план и механизми за излез на земјата од „насилството, лошата општествено-политичката состојба и за смена на актуелната власт“, разиденатата српска опозиција се раздвижи.

Back to top button
Close
Close