БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи: Сонот на Прешевската Долина за обединување со Косово ќе го направам реалност

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска ја повтори неговата заложба за присоединување кон Косово на Прешевската Долина, област во јужна Србија населена со мнозинско албанско население, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close