БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи потпиша декрет за распуштањето на Собранието, нe го објавува датумот на изборите

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска го потпиша указот за распуштање на Собранието на Косово, меѓутоа не го соопшти датумот на одржување на вонредните избори во земјата, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close