БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи отпатува за Јапонија на средба со царот и премиерот

Претседателот на Косово, Хашим Тачи отпатува денеска за Јапонија, каде што ќе биде примен од царот Нарухито и премиерот Шинѕо Абе, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close