БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи: Нема хуманитарна криза во северно Косово, има неуспешна импровизација од Белград

Косовскиот претседател Хашим Тачи истакна дека во општините во северно Косово со мнозинско српско население нема хуманитарна криза, туку станува збор за „импровизација и тенденција“ на властите во Белград, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close