БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи на Фејсбук: Со Палмер разговаравме за достигнувањата на Косово

Косовскиот претседател Хашим Тачи по денешната средба во неговиот кабинет со специјалниот пратеник на државниот секретар на Соединетите Американски Држави (САД) за Западен Балкан, Метју Палмер, објави дека со гостинот разговарал за „достигнувањата на Косово, со посебен акцент на политичката зрелост која се докажа на последните избори“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close