БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи: Косово ќе учествува на најголемиот светски економски саем „Осака Експо 2025“

Косовскиот претседател Хашим Тачи во текот на првиот ден на неговата официјална посета на Јапонија оствари средби со претставници на стопанските комори и пратеници во јапонскиот Парламент од регионот на Осака, при што е договорено Косово да има свој штанд на најголемиот светски економски саем „Осака Експо“ во 2025 година

Back to top button
Close
Close