БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи: КФОР станува се помалку потребен, Косово се стреми кон НАТО

Претседателот на Косово, Хашим Тачи на денешната церемонија по повод смената на командата на воената мисија КФОР, изјави дека заедничките упсеси на косовските безбедносни сили со НАТО го прават присуството на таа меѓународна мисија во земјата да биде се помалку потребна, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close