БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи го поздрави именувањето на Палмер за специјален претставник на САД за Западен Балкан

Претседателот на Косово, Хашим Тачи го поздрави денеска именувањето на заменик помошникот државен секретар во Стејт департментот Метју Палмер за специјален претставник на САД за Западен Балкан, јави дописникот на МИА од Приштина. Тачи преку својата страница на Твитер изрази задоволство заради, како што вели, јакнењето на американската улога во регионот

Back to top button
Close
Close