Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Тачи: Ако оваа година не се разбереме со Србија, ќе влеземе во опасна зона

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека доколку оваа година не биде постигнат правно обврзувачки договор меѓу Косово и Србија, односите меѓу двете земји ќе влезат во опасна зона и ќе доведат до дестабилизација во регионот.

Back to top button
Close
Close