0_Спорт.ПорталРезултати

Табела на медали – Кина во водство со 32 златни медали

Пред завршните четири натпреварувачки денови на Игрите во Токио со олимписки одличја се закитија спортисти од 85 држави, а водечка земја според бројот на освоени златни медали останува Кина со вкупно 32.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close