СветСвет.Портал

СЗО: Здравствениот систем е исцрпен поради Ковид-19

Здравствениот систем во Европа и САД е исцрпен поради ширење на коронавирусот, изјави денеска генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус.

Back to top button
Close
Close