Svet.SlajderСветСвет.Портал

 СЗО: За 24 часа во светот заразени повеќе од 500.000 луѓе

Во изминатите 24 часа се регистрирани повеќе од 500.000 потврдени случаи на Ковид-19, со што вкупниот број заразени, според Светската здравствена организација (СЗО), изнесува 101,56 милиони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close