СветСвет.Портал

СЗО: Во Триполи 205 загинати, 913 повредени

Во борбите во Триполи досега загинаа 205 луѓе, меѓу кои 18 цивили, а повредени се 913, покажуваат податоците на Светската здравствена организација.

Back to top button
Close
Close