Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Во светот трет ден повеќе од 800.000 новозаразени од коронавирус

Во изминатите 24 часа, во светот се потврдени 805.794 нови случаи на коронавирус, а вкупниот број регистрирани случаи на инфекција од почетокот на пандемијата надмина 139,5 милиони, објави синоќа Светската здравствена организација (СЗО).

Back to top button
Close
Close