Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Во изминатите 24 часа со коронавирусот се заразиле над 338.000 луѓе

Бројот на потврдени случаи во светот во претходните 24 часа е поголем од 338.000, а вкупниот број на лица кои страдаат од Ковид-19 е 111,1 милиони, покажуваат вечерашните податоци на Светската здравствена организација (СЗО).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close