ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

СЗО во Берлин формира центар за одговор на пандемии

Светската здравствена организација (СЗО), заедно со германските власти, во Берлин ќе формираат центар за анализа на податоци за пандемии и епидемии со цел спречување и ефикасна реакција, се наведува во соопштението од седиштето на СЗО во Женева.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close