СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СЗО: Во Авганистан има залихи само за една недела

Светската здравствена организација има резерви во Авганистан за само една недела, откако се блокирани испораките на медицинска опрема од странство.

Back to top button
Close
Close