СветСвет.Портал

СЗО: Во Африка повеќе од 3,5 милиони случаи на Ковид-19

Повеќе од 20.000 новозаразени случаи на коронавирус беа потврдени на африканскиот континент во изминатото деноноќие, а од почетокот на пандемијата се регистрирани повеќе од 3,5 милиони инфицирани лица, соопшти огранокот на Светската здравствена организација за Африка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close