СветСвет.Портал

СЗО: Вакцини од програмата КОВАКС испратени во 190 земји

Вакцини од програмата Ковакс на Светската здравствена организација (СЗО) минатиот викенд беа испратени во значителен број во 190 земји низ светот, информира денеска Брус Ајлвард, висок советник во СЗО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close