Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО со предупредување до шест африкански држави по појавата на ебола

Светска здравствена организација денеска упати предупредување до шест африкански држави да бидат внимателни поради појавата на ебола во Гвинеја и во Демократска Републиак Конго

Back to top button
Close
Close