0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.Слајдер

СЗО: Системот КОВАКС во следните недели очекува 250 милиони дози вакцини

Системот КОВАКС очекува да добие 250 милиони дози вакцини против Ковид-19 од донатори за најсиромашните земји во светот во следните шест до осум недели, соопшти Светската здравствена организација (СЗО

Back to top button
Close
Close