Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Рекордни 505 илјади новозаразени со Ковид-19 за 24 часа во светот

Од тоа, околу половина се новоинфицирани, 258.628 се во Европа. Регистрирани се 152.211 нови случаи во Северна и Јужна Америка, а околу 58.000 во Југоисточна Азија.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close