0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

 СЗО работи на насоки за употреба на лекот ремдесивир

Светската здравствена организација соопшти дека работи на изработка на упатства за употреба на лекот „ремдесивир“ за третман на пациенти со Ковид-19, кои треба да бидат објавени за три до четири недели.

Back to top button
Close
Close