0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСвет

СЗО: Повеќе од половината сиромашни држави во светот немаат доволно вакцини против Ковид-19

Повеќе од половина сиромашни држави кои добиваат вакцини против коронавирусот преку програмата за размена Ковакс немаат доволно залихи за да продолжат со вакцинацијата, изјави советникот во Светската здравствена организација, Брус Ајлвард.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close