Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Повеќе од 817.000 новозаразени од коронавирус за 24 часа

Повеќе од 817.000 заразени со коронавирус се регистрирани во последните 24 часа во светот, а починаа околу 13.400 лица, објави синоќа Светската здравствена организација (СЗО).

Back to top button
Close
Close