0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.Портал

СЗО: Потребна е вакцинација на 60-70 отсто од популацијата за да се спречи Ковид-19

Околу 60-70 отсто од светската популација треба да се вакцинира за да се спречи ширењето на коронавирусот, соопшти Светската здравствена организација (СЗО).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close