Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Потрагата по потеклото на пандемијата ќе трае со години

Член на тимот од Светската здравствена организација (СЗО) што спроведува истрага во Вухан, кинески град каде е откриен коронавирусот, вели дека е изненаден од комплексноста на задачата да се открие потеклото на вирусот и посочи дека истражувањето ќе трае со години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close