Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО постигна напредок во преговорите со Фајзер во рамките на Ковакс

Светската здравствена организација (СЗО) постигна напредок во преговорите со компанијата „Фајзер“ за вклучување на нивната вакцина против Ковид-19 во портфолиото на вакцини што ќе бидат дистрибуирани во посиромашните земји, изјави денеска високиот советник на СЗО, Брус Ајлвард.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close