Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Пандемијата се намалува во Европа и Америка

Светската здравствена организација (СЗО) денеска соопшти дека пандемијата е на својот врв, но дека бројот на новозаразени и смртни случаи кај пациенти со Ковид-19 се намалува во повеќето региони, вклучувајќи ги и најтешко погодените во Европа и северна и јужна Америка.

Back to top button
Close
Close