0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

СЗО: Пандемијата ќе престане кога 70 отсто од населението ќе биде вакцинирано

-Немојте да мислите дека пандемијата е готова. Пандемијата ќе престане само кога ќе се вакцинираат најмалку 70 проценти од населението, изјави Клуге во Копенхаген, изразувајќи жалење за „сè уште пребавната вакцинација", вклучувајќи ја тука и Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close