Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Новиот вид коронавирус „не е вон контрола“

Новиот вид на коронавирусот откриен во Велика Британија, што брзо се шири, „не е вон контрола“, соопшти денеска Светска здравствена организација повикувајќи да се преименуваат досегашните проверени мерки

Back to top button
Close
Close