Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Некои држави имаат проблеми со набавка на дополнителни вакцини за грип

Шефот на Светската здравствена организација за одговор на грип, Ан Моен, денеска изјави дека некои земји на северната хемисфера имаат проблеми со набавка на дополнителни дози на вакцина против грип, во услови на зголемена побарувачка.

Back to top button
Close
Close