Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Нееднаквост во дистрибуцијата на вакцини за коронавирус во Израел

Светската здравствена организација (СЗО) денеска изрази загриженост за нееднаквоста во дистрибуцијата на вакцини за коронавирус во Израел, каде повеќе од 20 проценти од населението е вакцинирано, додека Палестинците се уште не примиле вакцини на окупираните територии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close