Svet.SlajderСвет

СЗО: Над 3,4 милиони новозаболени со Ковид-19 се регистрирани изминатата недела во светот

Изминатата недела регистрирани се повеќе од 3,4 милиони нови случаи на заразени со Ковид-19 ширум светот, што е за 12 проценти повеќе од претходната седмица, соопшти денеска Светска здравствена организација

Back to top button
Close
Close