0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

СЗО: На светот му требаат повеќе вакцини од ветените дози на самитот на Г7

-Им кажав на лидерите на Г7 дека нашиот предизвик е - за навистина да може да се запре пандемијата до следниот самит на Г7 следната година во Германија мора да вакцинираме најмалку 70 проценти од светската популација, изјави директорот на СЗО Тедрос Аданом Гебрејсус пред новинарите на самитот во југозападна Англија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close